
Da vi startede Sims Leksikon havde vi spillet Sims 3 i et godt stykke tid, og vi havde derfor allerede en masse viden omkring spillet, som vi kunne hjælpe dig og andre med. I dag er Sims 4 udkommet, og for første gang er vi fuldstændig på “bar bund” ligesom jer andre. Dvs. at vi ikke nødvendigvis ved, hvordan man gør det ene eller det andet, det skal vi først opdage, prøve eller læse os til.
Derfor har vi lavet dette indlæg der hedder “Sims 4 hjælp”, hvor I skal være velkomne til at skrive en kommentar hvis I har problemer med noget i spillet. Det kan være vi kan svare jeres spørgsmål, eller det kan være nogle af jer derude bag skærmen har svaret.
Vær opmærksom på: Vi kan ikke hjælpe med problemer der relaterer sig til Origin, tekniske problemer med din computer, seriekoder der ikke virker og så videre – i disse tilfælde må du ofte kontakte EA Support.
Hej. Jeg har købt to ens sims 4 hytteliv pakker, og jeg har betalt for begge to, men jeg vil gerne slette begge to igen da jeg ikke har nok plads på min pc. Hvordan kan jeg slette begge to igen. Jeg har mine ordre nummer hvis i skal bruge det.?
jeg kan ikke få lov til at gemme mit spillet spil, jeg kan sagtens gemme det men med det samme jeg lukker spillet ned og starter det op igen så er det gemte væk og jeg skal starteforfra. jeg har prøvet at “gemme som” og lave en fil men ligemeget hvad jeg gør så er spillet væk igen.